VABILO – DAN BREZ AVTOMOBILA
(petek, 22. 9. 2017)

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI poteka vsako leto od 16. do 22. septembra. Cilj tega tedna je spodbuditi evropske občine, da uvedejo in promovirajo ukrepe za trajnostni promet, ljudi pa povabiti k preizkušanju alternativ uporabi avtomobila.

Teden se zaključi z dnevom brez avtomobila, ko vsa sodelujoča mesta eno ali več območij za ves dan rezervirajo samo za pešce, kolesarje in javni prevoz.

Tudi naša občina bo na dan 22. 9. 2017 zaprla zgornjo Arkovo ulico, kjer se bodo že od 8. 00 do 12. 00 odvijale različne aktivnosti, na katerih bodo sodelovali tudi naši učenci. Preizkusili se bodo v hokeju, kolesarstvu preko spretnostnih ovir, tekmovali v štafetnih igrah, peli, igrali na instrumente, risali … ter s tem na simboličen način pokazali in opozorili, da so okolju potrebne in prijaznejše neprometne površine.

Vabljeni k ogledu tudi starši, sorodniki ter vsi, ki bi si želeli preživeti del dopoldneva z nami kot gledalci.